Vocational students from Ilgin to Europe

       Otwartość na współpracę międzynarodową oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem – to jedne z wielu celów, które stawia sobie nasze koło. W ramach ich realizacji, nawiązaliśmy współpracę z zespołem Aviva Poland & VET and Technical Anatolian High School. W jej ramach mieliśmy okazję gościć uczniów ze Szkoły Zawodowej Ilgin Sehit Bayram Harun Coban Vocational and Technical Anatolian High School z Turcji.

      Uczestnicy programu Erasmus + odwiedzili nas 30 marca. Zaprezentowaliśmy stosowane przez nas technologie obrabiarek sterowanych numerycznie oraz metody ich opracowania. Uczniowie mieli okazję poznać sposób pracy naszego koła oraz czynnie wziąć udział w pokazach najnowszych trendów stosowanych obecnie w dziedzinie obróbki skrawaniem. Wizyta była dla nas miłym doświadczeniem, nie tylko ze względu na możliwość zaprezentowania naszych umiejętności, ale i również pozwoliła nam poznać kulturę i metodykę pracy na obrabiarkach CNC w Turcji.

Mamy nadzieję, że nasi tureccy koledzy również dobrze wspominają to spotkanie i liczymy na dalszą współpracę.

DSC06535

Scan